Scholz, yaralı fotoğrafını paylaştı: ‘Sabırsızlanıyorum’

Almanya Başbakanı ve Sosyal Demokrat Partili (SDP) siyasetçi Olaf Scholz, koşu yaparken düşmesinin ardından yüzünün yaralı olduğu bir fotoğrafını paylaştı. Scholz’un X (eski adıyla Twitter) sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, sağ gözünün üzerinde göz kapama bandının ve yüzünde yara izlerinin olduğu görüldü.

AA’nın aktardığına göre, Başbakan Scholz, “Yorumları görmek için sabırsızlanıyorum. İyi dilekleriniz için teşekkürler ancak olduğundan daha kötü görünüyor” ifadelerini kullandı. Hükümet sözcüsü Steffen Hebestreit ise Berlin’de yaptığı açıklamada Scholz’un sağlığının gayet iyi olduğunu ve normal programına devam edeceğini kaydetti.

G-20 LİDERLER ZİRVESİ’NDE KONUŞMA YAPACAK

Almanya Başbakanı Scholz, 2 Eylül Cumartesi koşu yaparken düşerek yaralanmış, yüzünde darbeye bağlı ezilme olduğu açıklanmıştı. Öte yandan, bugün Başbakanlık’taki makamına gelen Scholz, yarın Münih Uluslararası Otomobil Fuarı’na (IAA) katılacak. Scholz, Hindistan’da 8 Eylül’deki G20 Liderler Zirvesi’ne gitmeden önce 6 Eylül’de bütçe görüşmeleri kapsamında Federal Meclis’te konuşma yapacak. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x