Hayatını Giren 3. Kadını da Katletti “Ben Kadın Düşmanı Mıyım?” Diye Savunma Yaptı!

Geçen yıl 31 Aralık’ta bir kadının İstasyon Mahallesi’ndeki metruk bir binanın girişine gömüldüğü ihbarını alan Saruhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, belirtilen adreste yürütülen aramada 60 yaşındaki Mutlu Menekşe’nin cesedine ulaşmış, başında darp izi bulunan ve öldürüldüğü anlaşılan kadının cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti. Kadının birlikte yaşadığı Necati Akpınar gözaltına alınmış, ifade işlemleri sonrası adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklanmıştı.

HAYATINA GİREN 2 KADINI DA ÖLDÜRDÜ

Sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen Necati Akpınar’ın, 1984 yılında ilk eşi Emine Akpınar’ı bıçaklayarak cezaevinden tahliye olduktan sonra 2003 yılında ikinci eşi Fatma Akpınar’ı da ütüyle yakarak öldürdüğü ortaya çıkmıştı.

Sanığın, 2021’de Kovid-19 tedbirleri kapsamında şartlı tahliye edildiği, Mutlu Menekşe ile dini nikahla yaşadığı öğrenilmişti.

Olay günü, maktul Mutlu Menekşe’yi evde bırakıp dışarı çıktığını, akşam eve döndüğünde ise ölü bulduğunu öne süren sanık, ölümün nedenine ilişkin düzenlenen adli tıp raporunda yer alan darp ve yanık izlerini kendisinin yapmadığını, Menekşe’nin cesedinde saptanan morlukların evde kayıp düşmesi, yanığın ise “banyoda düşüp sıcak su dökülmesinden” kaynaklandığını iddia etti.

Menekşe’nin cesedini el arabasına yükledikten sonra evinin yakınındaki kuyuya gömdüğünü anlatan Akpınar, cesedi kuyuya koymaya çalışırken düşürdüğünü, adli tıp raporunda yer alan boyun kırığının ise bu esnada gerçekleştiğini savundu.

“BEN KADIN DÜŞMANI MIYIM?”

Daha önce 2 kadını öldürdüğü için sabıkalı olduğunu, bu nedenle Mutlu Menekşe’nin de ölümünden kendisinin sorumlu tutulacağını, kimsenin kendisine inanmayacağını düşündüğü için cesedi gömmeyi tercih ettiğini anlatan Akpınar, “Cesedi gömdükten sonra eve gidip uyudum, suçlamaları kabul etmiyorum. Benim Mutlu Menekşe’yi öldürmem için bir sebep yok. Ben kadın düşmanı mıyım, neden öldüreyim?” dedi.

Necati Akpınar’ın kızı Alev Sevindik tanık olarak dinlenildi. Babasından korktuğu için duruşma salonunda beyan veremeyeceğini belirten Sevindik, ayrı bir salona alınarak ifadesini video konferans yöntemiyle verdi.

Sevindik, babasının olay akşamı kendisini arayıp evine davet ettiğini, eve gittiğinde Menekşe’nin öldüğünü gördüğünü, babasının daha önce kendi annesini de öldürdüğünü, bu nedenle kendisine ya da çocuklarına zarar vermesinden korktuğu için cesedi el arabasına yüklemesine yardım ettiğini, babasının yanından ayrıldıktan sonra karakola giderek ihbarda bulunduğunu anlattı.

Mutlu Menekşe’nin kızı Gaye Yıldız da annesiyle Necati Akpınar’ın yanına taşınması sonrası irtibatının kesildiğini belirterek, sanığın en ağır cezayla çarptırılmasını istedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET ALDI

Mahkeme başkanı, tutuklu sanık Akpınar’ın herhangi bir indirim uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x