10X Research: Çin Yeni Yılıyla Bitcoin Bu Seviyelere Gidecek!

10X Research’ten Markus Thielen, Bitcoin’in son 9 yılda Çin Yeni Yılı kutlamaları sırasında yükseldiğini söylüyor. Thielen, Bitcoin’in kısa vadede 48.000 doları hedeflediğini belirtiyor. Ayrıca, bunun Çin Yeni Yılı’ndaki güçlü tarihi geçmişinden kaynaklandığını ifade ediyor. Analist, Bitcoin fiyatının Mart ortasına kadar 52.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Ayrıca, boğa koşusunun 2025’te zirveye ulaşacağını tahmin ediyor.

Markus Thielen, Bitcoin’in Çin sırrını çözdü!

Matrixport’un araştırma müdürü ve 10x Research’ün kurucusu Markus Thielen‘e göre Bitcoin (BTC), Çin Yeni Yılı kutlamaları sırasında elde ettiği güçlü kazançlarla desteklenen çıkışının ardından kısa vadede 48.000 dolara doğru ilerliyor. Thielen Perşembe günü yayınladığı bir raporda, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bitcoin 10 Şubat’tan başlayarak Çin Yeni Yılı civarında %11 oranında yükselme eğiliminde olduğu için önümüzdeki birkaç gün istatistiksel açıdan büyük önem taşıyor. Son 9 yıl boyunca, traderlar Çin Yeni Yılının başlamasından 3 gün önce BTC alıp on gün sonra sattıklarında Bitcoin her seferinde yükseldi.

Bitcoin Mart ortasına kadar 52.000 dolara ulaşacak!

İleriye dönük olarak Thielen, Bitcoin için daha fazla yukarı yönlü tahminler yapıyor. Analizinde fiyatların tekrarlayan dalga modellerinde hareket ettiğini varsayan Elliott Wave teorisini kullanıyor. Teoriye göre fiyat trendleri beş aşamada gelişiyor. Bunlardan 1, 3 ve 5. dalgalar ana trendi temsil eden “dürtü dalgaları”. Dalga 2 ve 4, itici fiyat hareketi arasındaki geri çekilmeleri temsil ediyor. Thielen’e göre BTC, 4. dalga geri çekilmesini 38.500 dolara düzelterek tamamladı. Şimdi Mart ortasına kadar 52.000 doları hedefleyen bu yükseliş trendinin son, beşinci dürtüsel aşamasına girdi.

Thielen, genel boğa piyasasının muhtemelen önümüzdeki yıla kadar devam edeceğini tahmin ediyor. Analist, BTC’nin 2025 Nisan ile Eylül arasında zirve yapacağını öngörüyor. Daha önceki bir raporda, BTC için bu yılın sonuna kadar 70.000 dolar fiyat hedefi belirlemişti. Bunda destekleyici makro ortamın, parasal arka rüzgarların, ABD seçim döngüsünün ve geleneksel finans yatırımcılarından gelen artan talebin belirleyici olacağını söylemişti.

Lider kripto para güzel bir geri dönüş yaptı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere lider kripto, spot ETF’lerin yaklaşık dört hafta önce ABD’de işlem görmeye başlamasından bu yana fiyatları sınırlayan 44.000 dolar civarındaki önemli bir direnç seviyesini dün temizledikten sonra Perşembe günü 45.000 doları da geçti.

Markus Thielen’e (10X Research) göre Bitcoin’in 43.800 dolar seviyesini aşması önemli bir kırılma noktası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x